Vuoden 2021 pikkutikkareviirit on nyt laskettu. Suurimmat havaintoryppäät olivat Lahden Ritamäessä ja Kilpiäisessä, Asikkalan Vääksyssä ja Heinolan keskusta-alueella. Katso tästä kuntakohtaiset reviirimäärät.
ILO-ralli järjestettiin Iitin, Lapinjärven ja Orimattilan kesken 25.9. Rallin voitto meni tuuttun tapaan Lapinjärvelle. Katso tästä rallin tulokset.
Lahden seudun ympäristöviikkoa vietetäään 20.–26.9. Ohjelmassa on paljon mielenkiintoisia tapahtumia: Kaiken kokoisille yrityksille suunnattuun ilmastokumppanuuteen voi tutustua heti maanantaina webinaarissa, syyspatikoita ja kävelyretkiä on tarjolla useita, siivoustalkoita ja kierrätystapahtumia löytyy myös useampikin. www.ymparistoviikko.fi